Blog Elements

You can display blog posts in various ways with the “Blog Post” element/shortcode. You can see one example here and even more at the blog main menu item of this demo.

1 screw main 827x321 - Blog Posts

از انتقال دهنده های مارپیچی یا نقاله های مارپیچی تقریبا برای جابجایی هر نوع مواد جامدی (به غیر از مواد چسبنده، مواد با مقاومت به خورندگی پایین و موارد مشابه) می توان استفاده کرد. البته استثناء هایی نیز وجود دارد، از جمله مواد چسبنده، مواد با مقاومت به خورندگی پایین، موادی که اندازه آنها دقیقا مساوی فضای بین مارپیچ دستگاه و بدنه دستگاه باشد، مواد میکس شده و غیره.

این نوع انتقال دهنده می توانند مواد را در هر جهتی انتقال دهند. در بین تمام انتقال دهنده های مکانیکی، نقاله مارپیچی به دلیل نیاز به توان موتور بالا، از کمترین کارایی برخوردارند. نوع استاندارد آن، می تواند مواد را حتی با زاویه 30 درجه بنا به نوع محصول و طراحی چیدمان کارخانه جابحا کند.

1 screw 1 - Blog Posts

مزایا:

  • برای انتقال در راستای مستقیم، مقرون به صرفه
  • قابل استفاده برای طیف وسیعی از مواد
  • قابل استفاده برای انتقال مواد، جمع آوری مواد  از خروجی دستگاه ها، اضافه کردن رطوبت به مواد و توزیع مواد

معایب:

  • عدم تخلیه کامل به دلیل وجود فاصله بین مارپیچ و بدنه دستگاه
  • سختی نظافت
  • امکان تجمع مواد در پشت یاتاقان های میانی
  • امکان انباشته شدن مواد در خروجی های میانی
  • امکان شکسته شدن مواد در خاص

کاربردهای نقاله مارپیچی:

نقاله های مارپیچی افقی که مجهز به مارپیچ معمولی هستند، قادرند جهت جمع آوری مواد و یا توزیع مواد در مسافت های کوتاه به کار گرفته شوند (تا 20 متر) و همچنین با ظرفیت های تا 50 تن در ساعت کار کنند.

همچنین آنها را می توان در به عنوان جمع آوری کننده مواد در زیر خروجی سیلوها و مخازن به کار برد و همینطور بر روی باسکول ها و انواع ماشین ها. در چنین حالتهایی نقاله های مارپیچی مجهز به اجزای خاصی همچون گیربکس های متغیر یا تغییر دهنده فرکانس (خصوصا در مارپیچ های تیوبی) می گردند.

1 screw 5 - Blog Posts

بدنه این نوع از انتقال دهنده از ورقه های استیل (استیل معمولی یا استیل ضد زنگ) ساخته میشود. فاصله بین مارپیچ و بدنه را در کمترین حالت ممکن طراحی می کنند تا از بهترین حالت تخلیه مواد صورت پذیرد. این فاصله در عمل بین 5 تا 10 میلیمتر است. جهت تسهیل نظافت نقاله های مارپیچی، آنها را مجهز به درب نظافت زیرین می کنند (به خصوص در نقاله های مارپیچی نم زنی و جمع آوری آرد).

1 screw 2 - Blog Posts

مارپیچ حلزونی در نقاله مارپیچی از یک ورق استیل تشکیل شده است که به یک شفت یا یک لوله استیل، پیچ شده و یا جوش داده می شود. گام چرخش این مارپیچ های حلزونی بین 100 الی 500 میلیمتر است.

1 screw 4 - Blog Posts

شفت مارپیچ  در دو انتهای بدنه نقاله مارپیچی توسط یاتاقان های ضد سایش مهار می شود.

نقاله های مارپیچ بلند در هر 2 تا 3 متر به یاتاقان های میانی مجهز می شوند. بلبرینگ های این یاتاقان های از نوع روان کننده خودکار هستند. هرگز نباید روغن کاری مستقیم بر روی آنها به جهت امکان ترکیب شدن روان کننده ها با مواد انجام شود.  

عملگرهای ایمنی در نقاله مارپیچی:

دریچه ای بر روی نقاله های مارپیچی نصب می شود که همراه با سنسور الکتریکی فرمان توقف دستگاه را در هنگام پرشدن دستگاه به اجرا در میاورد.

جهت انتقال مواد در نقاله مارپیچی بستگی به نوع مارپیچ حلزونی و جهت چرخش آن دارد. بنابراین مارپیچ های حلزونی به دو دسته مارپیچ حلزونی ساعت گرد و پاد ساعت گرد تقسیم می گردند.

در جدول زیر، می توانید با توجه به جرم حجمی مواد و سایز بدنه نقاله مارپیچی حجم انتقال را به دست بیاورید:

1 screw 3 - Blog Posts